Vibratör Alışverişi için Detaylı Kılavuz

Vibratör, kadınların cinsel haz elde etmek amacıyla tercih ettikleri farklı özelliklerdeki oyuncaklar olarak bilinmektedir. Malzeme kalitesi, şekli ve boyutları bakımından çok farklı modelleri vardır. Vibratörlerin manuel kullanılabilen türlerinin yanı sıra titreşimli modelleri de cinsel duyguları uyaracak şekilde tasarlanmıştır. Peki, vibratör alışverişi ile alakalı nasıl bir yol haritası izlemek gerekir?

Vibratör Boyutu

Seçeceğiniz ürünün sizin için ideal olması ve cinsel duygularınızı yeterince uyarması gerekir. Bu noktada boyut ilk ve en önemli husustur. Sizi tatmin etmeyecek ya da tatminin ötesine geçip acı duymanıza neden olacak bir vibratör doğru seçim olmayacaktır. O halde standart boyutları seçmek daha idealdir. İlk defa bir alışveriş yapıyorsanız 18 cm uzunluğunda ve 3,5 cm kalınlığında bir ürün sizin için başarılı bir seçim olacaktır.

Vibratörün Dokusu

Cinsel hazzı ön plana çıkarmada boyutun önemli olması kadar doku da önem arz eder. Kullanım esnasında hem gerçeklik hissi vermesi hem de uyarıcı etki yaratması adına dokuyu da titizlikle seçmekte fayda vardır. Pürüzsüz vibratörler genellikle çok tercih edilenler olsa da damarlı ve gerçeklik hissi veren vibratörlerin uyarıcı özellikleri ön plandadır. Bu nedenle de seçiminizi ne denli fazla haz almak istediğinize bakarak yapmalısınız.

Vibrasyon Hızı

Vibrasyon, oyuncağın titreşim performansı olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede vibrasyon ne denli iyi olursa kadının alacağı haz da o denli fazla olacaktır. Vibratörlerin vibrasyonunu ayarlamak adına kumanda veya düğmeler tercih edilmektedir. Böylesi bir durumda kullanım taleplerine bağlı bir seçimin daha ideal olacağı açıktır. Kadının tek başına kullanacağı bir vibratörde kumanda ya da düğme olması önemsizken partnerle kullanılacak vibratörlerde uzaktan kumanda ya da bluetooth erişimi farklı hazlara kapı aralar.

Vibratörün Malzemesi

Cinsel duyguları uyaracak ve ilişkinin verdiği hazzı yaşamanızı sağlayacak olan vibratörün malzemesi de titizlikle seçilmiş olmalıdır. Doğrudan ciltle temas etmesi bir yana sağlığınızı olumsuz anlamda etkilememesi vibratörle alakalı önemli bir konudur. O halde tahriş ve enfeksiyona neden olmayacak ürünleri seçmelisiniz. Cam, paslanmaz çelik ve medikal silikondan üretilen vibratörler en çok tercih edilenler arasındadır. Bu noktada siz de seçiminizi yaparken bahse konu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. En Çok Tercih Edilen Vibratör Seçenekleri Vibratör, kadınların haz almasını sağlasa da farklı özellikleriyle dikkat çeker. Bu nedenle de birbirinden farklı vibratör çeşitleri vardır. Siz de bir alışveriş süreci öncesinden ‘Hangi vibratörü almalıyım?’ diye düşünüyorsanız aşağıda sıralanan modellere mutlaka göz atmalısınız.

Bullet Vibratör

Mermi şekline sahip bu vibratörler ince ve pürüzsüz olmalarıyla bilinmektedir. Üretimi sırasında genellikle plastik kullanılmaktadır. Pek çok sex oyuncağı ile birleştirilebildiğinden çok kullanışlı bir üründür.

Egg Vibratör

Aşk yumurtası ya da titreşimli yumurta adı da verilen Egg Vibratör; Kegel egzersizlerinde kullanılan ürünlerle benzerlik göstermektedir. Ancak bu ürünlerde temel amaç zevk duygusunu ön plana çıkarmaktır. Kullanımda kolaylık sağlarken kumandalı türleri sayesinde oldukça başarılı seçenekler sunar.

Klasik Vibratörler

Realistik vibratörler adıyla da anılan bu ürünlerin gerçeğe en yakın vibratör çeşidi olduğu söylenebilir. Ünlü porno yıldızlarının penisi dikkate alınarak üretilen bu vibratörler kadınların haz duygusunu ön plana çıkarır. Klasik vibratörlere nazaran daha büyük olduklarından cinsel yaşamında iddialı kadınlar için idealdir.

G-Spot Vibratör

Boyut ve şekilleri farklı olsa da kavisli bir uca sahip olmaları nedeniyle kadınların G noktasına temas etmek için kullanılırlar. Hazzı ön plana çıkaran ve oldukça başarılı bir cinsel yaşama kapı aralayan bu vibratörler sayesinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir. Pürüzsüz ve ince yapıları bu vibratörlerin ayırt edici yanıdır.

Wand Vibratör

Kadınların klitoris bölgesini uyarmak için tasarlanmış ürünlerdir. Başlangıçta doku masajı için kullanılan bu vibratörler zamanla birer seks oyuncağı haline gelmiştir. Bu nedenle de klitorisin uyarılması dışında masaj için de tercih edilebilmektedir.

Çiftler için Vibratör

Kadın ve erkeklerin aynı anda kullanabilecekleri bu model küçük boyutlarıyla dikkat çeker. Çiftler için vibratörlerin kullanıldığı sırada cinsel ilişki de mümkündür. Bu nedenle de farklı bir duygu yakalamak adına tercih edilmektedir. Tüm bu detaylar ve modellere bakarak artık ideal bir vibratör alabilirsiniz değil mi? O halde alışverişin tam zamanı!