Geciktirici Sprey İşe Yarıyor mu ?

Erken Boşalma Çözümleri

Pek çok erkek için seks sırasında erken boşalma endişesi, partnerini tatmin edemeyeceği endişesiyle birleşip güvensiz ve keyifsiz bir ilişkiye sebep oluyor.

Araştırmalara göre erkek için seks sırasında ne kadar süre boşalmadan devam edebilirim endişesiyle seks yapmaktadır. Dünya genelinde erkeklerin %40'ı bir tür erken boşalma ile uğraşırken; ülkemizde bu oran daha yüksek rakamlardadır.

Erken boşalma ülkemizde oldukça yaygın durumda ve bunun sebepleri fiziksel olabileceği gibi aslında daha yüksek oranda psikolojiktir. Bu her iki nedenle karşılaşılabilecek erken boşalmanın en yaygın çözümü geciktirici ürünler kullanmaktır.

En yaygın olarak kullanılan geciktirici ürünler: Geciktirici Sprey ve Geciktirici Kremdir.

 

Geciktirici sprey ve kremler gerçekten işe yarayabilir mi?

Geciktirici spreyler ve kremler tıpta yaygın olarak kullanılan bir uyuşturucu madde olan lidokain bulunan, topikal (deriye uygulanarak kullanılan) bir ürünlerdir.

Geciktirici sprey ve kremler uzun zamandır erken boşalma tedavisi olarak kullanılmaktadır ve doktorlar rutin olarak hastalarına benzer versiyonlarını önermektedir. Benzer versiyonlarından kastettiğimiz şey ise geciktirici sprey ve kremlerin etken maddesi olan lidokain içeren haplardır. Ve bildiğiniz üzere hap kullanımı ile uygulanan yöntemler uzun vadede farklı yan etkiler gösterebilmektedir. Bu sprey ve kremlerin en çok tercih edilen yöntem olmasının nedeni, yan etkilerinin olmaması ve hızlı sonuç veriyor olmalarıdır. Bu yüzden geciktirici spreylerin günlük bir ilaç veya hap yerine gerektiğinde kullanılabileceği anlamına gelir.

Geciktirici sprey uygulaması basit anlamda derinin uyuşturulması manasına gelir. Aslında bu araştırmacıların da kabul ettiği üzere “sahip olduğumuz en eski tedavi yöntemidir".

Bu ürünler doğru kullanıldığı takdirde erken boşalma problemini aştığı bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır.

 

Geciktirici sprey ve kremlerin doğru kullanımı nasıldır?

Fikir basit: Seksten yaklaşık 10-15 dakika önce penis başına 3 fıs olarak püskürtün. Fakat burada en önemli nokta penisinizin neresine uygulayacağınızdır. Etkili bir sonuç için geciktirici sıvının penisinizin baş ve baş altı kısımlarına uygulanıyor olması önemlidir. Sıkılan sıvıyı parmağımızın ucuyla yaydırmanız deriye daha çabuk nüfuz etmesini sağlayacaktır. Bu işlemde geciktirici sıvı, penisinizin en hassas noktası olan baş kısmındaki sinirleri duyarsızlaştırır, böylece daha uzun süre seks yapabilirsiniz.

Geciktirici krem kullanımının da temel kullanım mantığı spreyle benzerdir. Fakat spreyin sıkıldığında daha fazla alana yayılabilmesi (kreme göre daha sıvı yapıda olması) nedeniyle parmak ucunuza sıktığınız kremi deriye nüfuz edebilmesi için penisinizin uç, baş ve baş altı diye tabir edilen hassas kısımlara yaydırmanız gerekmektedir. Geciktirici krem ve spreyin seks öncesi kullanım süreleri benzer olmakla birlikte 10-15 dk öncesi uygulamanız yine olumlu etki sağlayacaktır.

Ürünü yukarıda belirtildiği gibi doğru uygulamayla test edenler yatakta ortalama %84 daha uzun süre dayanabildiklerini belirttiler.

 

Erken boşalmayı engellemek için geliştirilmiş sprey ve ve kremler hakkında geri bildirimler kullanıcılardan her geçen gün daha pozitif bir şekilde gelmektedir: "Erken boşalma, cinsel sağlıkla ilgili en büyük sorun olmasa da, mutlu bir cinsel birlikteliği olumsuz etkileyen en büyük sorunlardan biridir; bu doğrultuda, bu problemi dert etmememizi sağlayacak geciktirici sprey ve kremlerin olması mutluluk verici” şeklindeki yorumlar kullanıcıların bu ürünlerden ne kadar memnun olduklarının göstergesi niteliğindedir.

 

Geciktirici sprey ve kremlerin sağlığa zararı var mıdır?

Araştırmaların da desteklediği gibi bir geciktirici sprey ve kremin faydaları, kullanımının pratik olması ve hızlı etki göstermesidir. Seksten 10-15dk öncesi kullanırsanız maksimum düzeyde faydasını görebilirsiniz. Kullanımını pratik ettikçe daha faydalı sonuçlar elde edeceğiniz bu ürünlerin sadece aşırı dozda kullanıldığı durumlarda çok fazla lidokain nedeniyle yeterli seviyeden fazla uyuşma veya hissizlik oluşturması sonucu seks sırasındaki alacağınız zevkten ödün verebilir; yetersiz kullanıldığı durumlarda ise geciktirici etkisini yakalayamayarak üründen maksimum faydayı sağlayamayabilirsiniz. Sprey ürünlerde kullanım başına 3 fıs sprey sıkılması; krem ürünlerde ise penis ucu, başı ve çevresinin tamamına yetecek kadar bir miktar sürmeniz tavsiye edilir. Kişi deri tiplerinin farklılığı nedeniyle ilk kullanımdan sonra alınan sonunca göre deneme yanılma yoluyla sizin için doğru dozu bulmanızı önerir.

Geciktirici sprey ya da kremin yeterli dozunda kullanma aslında iyi bir denge ölçütüdür. Seks sırasında almak istediğiniz zevk dozunu en iyi siz bilebilirsiniz. Çünkü yaşadığınız seksi hissetmek istemeniz en doğal şeydir.

Son bir anahtar bilgi daha: Eğer seks esnasında prezervatif kullanmıyorsanız, aşırı dozda kullandığınız sprey veya kremin etkisini partnerinize de geçirebileceğinizi bilmeli ve bu konuda oldukça dikkatli olmalısınız. Çünkü biliyorsunuz ki, bu durum partnerinizin de hassasiyette azalma yaşayabileceği anlamına geliyor.

Erken boşalma problemi konusundaki tavsiyelerimizle; her erkeğin kendine en güvenen ve en üretken halini yakalamasına yardımcı olabilecek geciktirici sprey ve/veya kremlerinizi kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurmanızda sizin açınızdan faydalı değerlendiriyoruz.